Kiekvienais metais Amerikos estetinės ir plastinės chirurgijos draugija (ASAPS), viena iš labiausiai gerbiamų profesinių asociacijų, skelbia statistinius duomenis apie paslaugų paklausą. 2016 m. populiariausių nechirurginės kosmetologijos sričių topuose buvo injekcijų ir lazerinės technikos: botulino terapija, hialurono rūgšties injekcijos, plaukų šalinimas lazeriu, odos atnaujinimas lazeriu, taip pat fotoatjauninimas, mikrodermabrazija ir kt.
Mūsų straipsnyje kalbėsime apie populiariausius „grožio medicinos" metodus.
Injekcijų metodai kosmetologijoje
Injekcijos yra populiarios pirmiausia dėl to, kad jos leidžia pasiekti norimą rezultatą be chirurginės intervencijos. Injekcijų tipai skiriasi priklausomai nuo to, kokiu gyliu jos atliekamos: nuo paviršinių odos sluoksnių iki giliųjų raumenų sluoksnių. Poveikio trukmė taip pat skiriasi: nuo kelių savaičių iki kelerių metų.
Leiskite mums apibūdinti pagrindinius įpurškimo būdus, kurie šiandien naudojami kosmetologijoje.
Botulino terapija
Tai vaistų, pagamintų iš Clostridium botulinum bakterijų gaminamo botulino toksino, įvedimas. Jo veikimas blokuoja nervinių signalų perdavimą į raumenis, todėl jie atsipalaiduoja. Iš pradžių botulino toksino terapija buvo taikoma su spazmais susijusiems sutrikimams, pavyzdžiui, tikams, gydyti, o vėliau pradėta taikyti raukšlėms išlyginti.
Indikacijos botulino toksino naudojimui kosmetologijoje yra veido raukšlės – kampučiuose ir aplink akis, kaktoje, burnos kampučiuose, nasolabialinės raukšlės, taip pat veido ovalo pakitimai. Vidutinio gylio raukšlės išlyginamos botulino toksino pagalba, panaikinant daugybę su amžiumi susijusių pokyčių.
Procedūra neatliekama, jei pacientas serga uždegiminėmis odos ligomis, turi kraujavimo sutrikimų, buvo gydomas antibiotikais ir antikoaguliantais. Kontraindikacijos taip pat yra inkstų ar kepenų nepakankamumas, individualus botulino toksino vaistų netoleravimas, veido raumenų parezė. Moterims nėštumo ir žindymo laikotarpiu injekcijos neskiriamos. Gydytojai atsargiai gydo pacientus, kurie linkę į patinimą, akių vokų išvaržas ir smegenų kraujotakos sutrikimus.
Pasiruošimas procedūrai nereikalauja rimtų apribojimų: rekomenduojama vengti fizinio aktyvumo ir nevartoti alkoholio. Įpurškimas plonomis adatomis paprastai nesukelia diskomforto. Procedūros metu gydytojas gali atlikti iki 25 injekcijų vienoje veido srityje. Tai trunka 10–15 minučių. Poveikis gali būti įvertintas po 2 savaičių. Raukšlės išlyginamos dėl raumenų atpalaidavimo, tačiau profesionaliai atliktomis injekcijomis išsaugomos mimikos ir mimikos.
Botulino terapijos rezultatas yra grįžtamas, poveikis išlieka nuo 3 iki 6 mėnesių. Po to veido raumenų mobilumas visiškai grįžta.
Ant užrašo
Vienas veikimo vienetas lygus 3 × 107 botulino toksino molekulėms. Dozę (veiksmo vienetų skaičių) nustato kosmetologas. Vidutiniškai kalbame apie šiuos skaičius:
- kaktos sritis - 20-30 vnt. ;
- smakras - iki 10 vienetų;
- plotas aplink akis - 24 vnt. ;
- nosis ir nosies tiltelis - 10 vnt.
Kontūrinis plastikas
Procedūros metu gydytojas naudoja specialius užpildus (filerius), koreguoja raukšles, veido kontūrą ir atskiras jo vietas. Šiuolaikinės injekcijos kosmetologijoje atliekamos naudojant užpildus, kurie leidžia pasiekti vadinamąjį 3D modeliavimo efektą išsaugant visus veido bruožus.
Ant užrašo
Dauguma šiuolaikinių užpildų gaminami hialurono rūgšties pagrindu. Tai yra tarpląstelinės medžiagos dalis ir atlieka svarbų vaidmenį palaikant audinių vandens balansą ir atkuriant juos pažeidimo atveju. Hialurono rūgšties injekcijos ne tik padeda drėkinti audinius, bet ir skatina organizmo karkaso baltymų – kolageno ir elastino – gamybą.
Kontūrinės plastinės chirurgijos indikacijos yra raukšlės, raukšlės ir neaiškus ovalus veidas. Kontraindikacijos: vėžys, cukrinis diabetas, jungiamojo audinio ligos, odos ligos, kraujo krešėjimo sutrikimai, nėštumas ir žindymas, individualus netoleravimas.
Kontūrinės plastinės operacijos specialaus pasiruošimo nereikia. Daugelyje vaistų yra anestezijos, kitaip gydytojas gali skirti vietinę anesteziją. Po kontūravimo injekcijos vietoje gali atsirasti patinimas, mėlynės ir sukietėjimas, kurie praeina savaime per kelias dienas.
Kontūravimo efektas gali išlikti iki dvejų metų.
Biosustiprinimas
Hialurono rūgštis buvo pritaikyta biostiprinimui – specialioje procedūroje, kurios metu formuojamas „vidinis veido karkasas". Jei paciento oda prarado tonusą, atrodo suglebusi, nuobodu, jei yra smulkių raukšlių ir ptozės požymių, gydytojas suleidžia vaistus, kurie palaiko odos tonusą iš vidaus. Tokiu atveju gydytojas gali tiksliai numatyti, kaip susiformuos raukšlės ir, įvedęs hialurono rūgšties preparatų, užkirsti kelią jų atsiradimui.
Biorevitalizacija
Injekcijos taip pat skirtos tam tikros srities odai drėkinti ir prisotinti maistinėmis medžiagomis. Šiuo atveju kalbame apie biorevitalizacijos procedūrą. Su jo pagalba galite pagerinti rankų, dekoltė, kaklo, veido odos būklę.
Injekcijos yra draudžiamos, jei pacientas serga uždegiminėmis odos ligomis arba yra alergiškas vaisto komponentams. Nėštumo, žindymo laikotarpis, taip pat somatinių ligų paūmėjimas taip pat yra kliūtis tiek biorevitalizacijai, tiek biostiprinimui.
Prieš skiriant hialurono rūgšties, specialaus pasiruošimo nereikia. Nedidelis odos paraudimas po biorevitalizacijos išnyksta per kelias valandas. Poveikis išlieka iki 12 mėnesių. Biorevitalizacija paprastai atliekama kartą per 1–2 mėnesius.
Vektorinis pakėlimas
Tam tikrų sričių odai stangrinti (pavyzdžiui, skruostikaulių, smakro) gydytojai naudoja vektorinį liftingą. Jis panašus į bioarmavimą, tik vaistas suleidžiamas keliomis lygiagrečiomis linijomis norimos kėlimo kryptimi.
Vektoriniam liftingui naudojami hialurono rūgšties ir kalcio hidroksiapatito preparatai. Pastarojo naudai pasirenkama, jei reikia pakelti į patinimą linkusią vietą. Šio vaisto rezorbcijos laikas yra ilgesnis nei hialurono rūgšties – iki 3 metų.
Plazmoliftingas
Šios technikos esmė yra suleisti pacientui jo paties kraujo plazmą, kurioje yra trombocitų. Plazmoje yra daug biologiškai aktyvių komponentų, kurie skatina ląstelių augimą, dalyvauja medžiagų apykaitoje, o, kas labai svarbu, sava kraujo plazma nėra svetima organizmui medžiaga. Tai reiškia, kad jis nėra atmetamas ir nesukelia alerginių reakcijų.
Plazmoliftingas gerina mikrocirkuliaciją odoje, normalizuoja vandens balansą, stiprina vietinį imunitetą. Procedūra atliekama, jei pacientui pradeda formuotis smulkios raukšlelės, pirmieji senėjimo požymiai, atstatyti odos sveikatą (pavyzdžiui, po saulės nudegimo). Plazmoliftingas taip pat gali sustiprinti kitų kosmetinių procedūrų poveikį.
Plazmoliftingas taip pat turi keletą kontraindikacijų, nors jų yra nedaug:
- onkologinės ligos, hepatitas, kraujo ligos;
- nėštumas ir žindymo laikotarpis;
- infekcinės ir uždegiminės odos ligos;
- lėtinių ligų paūmėjimai, ūminės infekcijos.
Plazmos pakėlimui iš paciento venos paimama 20–40 ml kraujo. Tada jis centrifuguojamas specialiu režimu, kad būtų gauta plazmos frakcija su dideliu trombocitų kiekiu. Tada gydytojas gautą frakciją suleidžia į odą mikropapulėmis visoje gydymo srityje. Standartinį kursą sudaro 4 seansai su 7–14 dienų intervalu, o poveikis gali trukti iki dvejų metų. Tačiau kursą rekomenduojama kartoti kartą per metus.
Mezoterapija
Vaistų skyrimas mikroinjekcijomis tiesiai į odą, siekiant pagerinti jos savybes. Mezoterapija naudojama papildomai maitinti ir drėkinti odą bei užkirsti kelią senėjimui. Jis taip pat naudojamas kovojant su strijomis ir skatina plaukų augimą bei gyvybingumą. Injekcijoms galite naudoti ne tik pavienius vaistus, bet ir kompleksinio poveikio mezoterapinius kokteilius. Naudojant paviršutiniškai, biorevitalizacija ir plazmos pakėlimas taip pat laikomi mezoterapijos galimybėmis.
Dideliems plotams gydyti gydytojai naudoja specialius prietaisus – purkštukus. Anestezijos poreikį lemia individualus paciento jautrumas.
Injekcijų metodai pirmiausia patrauklūs pacientams, kurie bijo operacijos. Tačiau verta manyti, kad visada gali pasireikšti individuali reakcija į vaistą, kurią sunku numatyti iš anksto. Be to, injekcijos kelia grėsmę hematomų susidarymui, odos spalvos pasikeitimui, fibrozei – plombos susidarymui injekcijos vietoje. Visas šias rizikas reikia iš anksto aptarti su gydytoju.
Kaip rodo statistika. . .
. . . moterys amžiaus grupėje nuo 35 iki 64 metų sudaro apie 60% visų besikreipiančių pagalbos į kosmetologus.
Lazerinės technologijos estetinėje medicinoje
Lazerio ekspozicijos esmę galima suprasti iššifravus santrumpą LASER – šviesos stiprinimas stimuliuojamu spinduliuote – „šviesos stiprinimas naudojant stimuliuojamą spinduliuotę". Tai yra, lazeris yra prietaisas, kuris "koncentruoja" elektromagnetinę spinduliuotę į labai galingą nukreiptą spindulį. Būtent dėl to lazerio spindulį galima nukreipti, tiksliai ir impulsuoti.
Lazerio naudojimas kosmetologijoje galimas keliose srityse.
Atjauninimas lazeriu
Technika pagrįsta odos šildymu spinduliu. Šis poveikis yra trumpalaikis, tai reiškia, kad jis nesukelia rimtos žalos. Tačiau pakanka sukelti uždegimą kaip atsaką. Dėl to odoje skatinama kolageno gamyba, o tai struktūrinis baltymas, suteikiantis elastingumo ir tonuso. Dėl šio poveikio raukšlės „išstumiamos" į išorę.
Atjauninimo lazeriu indikacijos yra smulkios raukšlelės, matomas kraujagyslių tinklas, išsiplėtusios poros, minkštųjų audinių ptozė, pažeisti veido kontūrai, randų buvimas ant odos, po spuogų, dvigubas smakras, pigmentacijos perteklius. Procedūra yra kontraindikuotina, jei pacientas turi uždegimų ir navikų gydomoje srityje, psoriazės, odos ligų. Atjauninimas lazeriu neatliekamas nėštumo metu arba esant stipriam įdegiui. Procedūra reikalauja ypatingo dėmesio pacientams, sergantiems cukriniu diabetu, hipertenzija, krūtinės angina, sergantiems kraujo ligomis ir kt.
Gilus atjauninimas lazeriu nereikalauja specialaus pasiruošimo ir atliekamas be anestezijos. Norint gauti ilgalaikį efektą, reikia atlikti 3-4 procedūras kas mėnesį.
Frakcinė fototermolizė
Raukšlės, senatvinės dėmės, išsiplėtusios poros, randai ant odos, varnų pėdos, strijos, smulkūs kraujagyslių defektai – visas šias problemas galima išspręsti atlikus frakcinės fototermolizės procedūrą.
Tai taip pat lazerinė estetinės medicinos technologija, tačiau čia spindulys turi savo ypatybes. Jis suskirstytas į keletą mikropluoštų (frakcijų), kurių kiekviena nėra storesnė už žmogaus plauką. Visi jie veikia mikroskopines odos vietas, todėl gaunamas savotiškas „tinklelio" gydymas – lazerio spindulio paveiktos vietos pakaitomis su nepaveiktomis vietomis. Gydomose vietose kolagenas ir elastinas sunaikinamas, o likusiose nepažeistose ląstelėse pradedami „nuostolių" atstatymo procesai. Tai atnaujina odą, padidina jos elastingumą, tonusą ir pagerina išvaizdą.
Frakcinė fototermolizė – tai procedūra, kurią galima atlikti net jautriose veido vietose, pavyzdžiui, akių vokuose. Kontraindikacijos jai yra nėštumas, vėžys, diabetas, infekcinės ligos ar odos ligos ūminėje stadijoje.
Atsigavimas po frakcinės fototermolizės įvyksta greitai, pažodžiui per savaitę, o bazinis epidermio sluoksnis normalizuojasi per pirmąją dieną. Kad poveikis būtų ryškesnis, gydytojai rekomenduoja lankyti 3-4 seansus kas mėnesį.
Esant padidėjusiam jautrumui, pacientui atliekama anestezijos gelio procedūra, tačiau dažniausiai to galima išvengti.
SMAS pakėlimas
Anglų santrumpa SMAS – paviršinė raumenų-aponeurotinė sistema – reiškia „poodinis raumenų-aponeurotinis sluoksnis". Jį formuoja raumenys ir raiščiai. Šio sluoksnio pakėlimas leidžia pasiekti gerų rezultatų. Tai yra, stangrindami odą kovojame su paviršinėmis raukšlėmis, o veikdami SMAS – išlyginame gilesnes raukšles.
SMAS liftingas atliekamas ultragarso aparatu. Kaitinant giliuosius odos ir raumenų sluoksnius, ultragarso banga sukelia jų susitraukimą ir suaktyvina struktūrinių baltymų gamybą. Medžiagų apykaitos procesų pagreitis pagerina išvaizdą.
Gana dažnai SMAS liftingas rekomenduojamas pacientams, kurie dėl vienokių ar kitokių priežasčių nenori atlikti chirurginio pakėlimo. Antroji pacientų kategorija, kuriems tinka SMAS liftingas, yra tie, kuriems buvo atliktas chirurginis liftingas ir kurie siekia pailginti rezultatą.
Procedūros metu ultragarsu kosmetologė „mato" giliuosius sluoksnius ir įvertina raumenų bei fascijų būklę. Atitinkamai, energetinio ultragarso terapinį poveikį gydytojas nukreipia į reikiamą gylį norimiems raumenims, fascijoms ir raiščiams.
SMAS kėlimui specialaus pasiruošimo nereikia. Procedūra yra vidutiniškai skausminga, išgėrus nuskausminamojo, ją ištverti patogiai. Poveikis dalinai matomas iškart po procedūros, o liftingo rezultatus galima pilnai įvertinti po trijų mėnesių.
Injekcijų technika kosmetologijoje ir lazerinė estetinė kosmetologija leidžia išspręsti daugybę problemų, kurias dar prieš keletą metų prireikė operacijos. Prailginti jaunystę – ne tik moterų svajonė. Šiandien į kosmetologų paslaugas kreipiasi ir jaunimas, ir anksčiau retai kosmetologijos klinikose besilankę vyrai. O galimybė daugelį problemų išspręsti be chirurginio įsikišimo, žinoma, estetinę mediciną daro vis patrauklesnę ir paklausesnę.
Kaip išsirinkti kosmetologijos kliniką
Turbūt kiekvienas grožio centrų lankytojas pasakys, kad vienas esminių punktų renkantis „savo" kliniką ir „savo" gydytoją – individualus požiūris, kurį įgyvendina (arba neįgyvendina) specialistas. Kosmetologė papasakos apie asmeninio ir objektyvaus požiūrio derinimo niuansus:
„Dirbdami kosmetologijoje negalime veikti tik vadovaudamiesi savo pageidavimais ir svarstymais. Turime atsižvelgti į paciento lūkesčius, jo nuotaiką, įskaitant abejones ir baimes. Čia lemiamą vaidmenį atlieka specialistų patirtis. Pavyzdžiui, klinikoje „Gradient" dirba kosmetologai, turintys aukštąjį medicininį išsilavinimą, estetinės medicinos srities specializaciją, taip pat apmokyti šiuolaikinės technikos. Tai leidžia į problemą pažvelgti plačiau.
Ir negalime nepaminėti modernios įrangos svarbos. Gamintojai juda prie prietaisų tobulinimo, o klinikos ir patys pacientai tikrai į tai atkreipia dėmesį.
Estetinė medicina ir kosmetologija leidžia ištaisyti daugelį išvaizdos trūkumų, tokių kaip raukšlės, randai, spuogai, o tai pagerina išvaizdą ir pailgina jaunystę.
Išraiškos raukšles, kurios rodo amžių, galima pašalinti naudojant kosmetines procedūras, tokias kaip intraderminis veido kontūravimas.
Šiuolaikinės technologijos medicinoje padeda išspręsti daugelį kosmetinių problemų nenaudojant radikalių priemonių.
Kosmetinių procedūrų kaina priklauso nuo užduoties sudėtingumo, korekcijos srities ir darbo apimties.
Visus iškilusius klausimus galite užduoti pirminės konsultacijos su kosmetologu metu.